Miody wielokwiatowe… prosto z miasta

W ubiegłym roku Polacy zjedli 30 ton miodu. „Gorzki lek najlepiej leczy”, a jednak miód jest słodki. Jakie ma właściwości, kiedy jest zbierany, skąd nazwa miejski miód i dlaczego ma różne odcienie -  tego dowiesz się z tego artykułu.

Miód wielokwiatowy- jego właściwości

W medycynie naturalnej stosowany jako lek od wieków. Każdy ma go w swoim domu, ponieważ nie słabnie zachwyt nad właściwościami jakie niesie ze sobą jego spożywanie. Miód wielokwiatowy ma potwierdzone badaniami naukowymi korzystne działania, a to wszystko dzięki witaminom i minerałom, które w sobie zawiera. W miodzie znajdziemy takie pierwiastki jak żelazo, magnez, fosfor, potas, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu oraz witaminę C, która pomaga budować odporność i witaminy z grupy B, które korzystnie wpływają na pracę mózgu.
Miód wielokwiatowy  to wspaniały pomysł na prezent na święta - jest praktyczny, a przede wszystkim zdrowy.

Prawdziwy miód… prosto z miasta

Szukając miodu wielokwiatowego, miodu spadziowego czy miodu rzepakowego chcemy kupić naturalny, prawdziwy miód. Miody wielokwiatowe, które znajdziecie w naszym sklepie takie są, a dodatkowym ich atutem jest to, że pochodzą prosto z miasta. Należy pamiętać, że tylko prawdziwy miód się krystalizuje. Wszystkie miody miejskie przebadaliśmy w Instytucie Pszczelnictwa w Puławach, by sprawdzić zawartość pyłków i stopień zanieczyszczeń. Wyniki badań potwierdziły, że nasze miody są przebogate w pyłki i wolne od metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.

Miód wielokwiatowy zbierany jest przez pszczoły z różnych kwiatów, krzewów i drzew miododajnych, które znajdują się w okolicach pasiek miejskich w różnych lokalizacjach. Miód zebrany w każdym z miast nigdy nie jest taki sam. Jego barwa może być zarówno bladożółta, jak i intensywna, ciemnożółta. Dodatkowo odcień może się różnić w zależności o jakiej porze roku został zebrany.

Pierwsza w Polsce pasieka z recyklingu założona przez Fundację Odzyskaj Środowisko stanęła na dachu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w 2021 roku. Charakterystyczne ule zbudowano z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci, m.in. z bębnów od pralek. Te najpierw zostały wyczyszczone, wyprostowane, a następnie pocięte w heksagony, nawiązujące do plastrów miodu. To, co dodatkowo przyciąga uwagę to czerwony daszek nawiązujący do czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Z czasem oryginalne domki dla pszczół pojawiły się też m.in. w Krośnie, Białej Podlaskiej, Iłży, Bytomiu czy Wałbrzychu. Szlak pasiek z recyklingu to już 13 przystanków po zdrowy, polski miód pszczeli. Link do artykułu: Na szlaku pasiek z recyklingu.

Miód wielokwiatowy to idealny prezent do 50zł

Miód jest łagodny w smaku, a przede wszystkim zdrowy, dlatego świetnie sprawdzi się jako prezent na święta, prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka, czy prezent na Walentynki. Warto zadbać o zdrowie tych, którzy są bliscy naszemu sercu. Jest on niedrogi w porównaniu jak cenne właściwości niesie ze sobą, gdy jest regularnie spożywany. To uniwersalny prezent, więc nadaje się dla każdego na wszystkie okazje. Podarowanie go jest okazaniem troski o dobro bliskich. Dodatkowo, miejski miód wielokwiatowy jest jedyny w swoim rodzaju , np. mieszkaniec Poznania na pewno chętnie spróbuje rodzimego miodu poznańskiego, ale też miodów z innych miast- to mała podróż kulinarna. Gdy nie wiesz, który słoik złotego nektaru wybrać świetnie sprawdzi się miód wielokwiatowy city break. 

Jaki miód jest najzdrowszy?

Nie chodzi o rodzaj miodu, bo każdy jest zdrowy. Maksymalne korzyści zdrowotne ze spożywania miodu otrzymamy dopiero, gdy kupimy go ze sprawdzonego miejsca. Wówczas mamy gwarancję, że nasz produkt jest surowy, nierafinowany,zdrowy. W sklepie Wyjatkowy za każdym słoiczkiem stoi pszczelarz, który opiekuje się pszczołami oraz całym procesem zbierania i rozlewania miejskiego miodu wielokwiatowego.

Doskonałym sposobem na włączenie miodu do codziennej rutyny jest wypijanie szklanki ciepłej wody z jego dodatkiem. Idealnie byłoby, aby znalazł się tam również pyłek pszczeli czy też pierzga. Dołożenie miodu do herbaty, jogurtu, owsianki czy kanapek to najprostszy sposób, aby dać organizmowi zastrzyk prozdrowotnych właściwości. Miód nie lubi wysokich temperatur, pamiętaj o temperaturze maksymalnie 40 stopni, nie zalewaj wrzątkiem, jeśli ma zachować swoje właściwości zdrowotne.

 

Podaruj bliskim zdrowie płynące z miejskiego miodu wielokwiatowego, który jest wyjątkowy, inny niż wszystkie, bo pochodzi z pasieki miejskiej. Zaskocz swoich bliskich unikatowym smakiem i aromatem. Prawdziwy miód kupisz na Wyjątkowy.pl.


#miódwielokwiatowy #miodwielokwiatowy #miódmiejski #miodmiejski #pasiekazrecyclingu

Możesz kupić