Szukając miodu wielokwiatowego, miodu spadziowego czy miodu rzepakowego chcemy kupić naturalny, prawdziwy miód. Miody wielokwiatowe, które znajdziecie w naszym sklepie takie są, a dodatkowym ich atutem jest to, że pochodzą prosto z miasta. Należy pamiętać, że tylko prawdziwy miód się krystalizuje. Wszystkie miody miejskie przebadaliśmy w Instytucie Pszczelnictwa w Puławach, by sprawdzić zawartość pyłków i stopień zanieczyszczeń. Wyniki badań potwierdziły, że nasze miody są przebogate w pyłki i wolne od metali ciężkich i innych zanieczyszczeń.
Miód wielokwiatowy zbierany jest przez pszczoły z różnych kwiatów, krzewów i drzew miododajnych, które znajdują się w okolicach pasiek miejskich w różnych lokalizacjach. Miód zebrany w każdym z miast nigdy nie jest taki sam. Jego barwa może być zarówno bladożółta, jak i intensywna, ciemnożółta. Dodatkowo odcień może się różnić w zależności o jakiej porze roku został zebrany.
Pierwsza w Polsce pasieka z recyklingu założona przez Fundację Odzyskaj Środowisko stanęła na dachu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach w 2021 roku. Charakterystyczne ule zbudowano z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci, m.in. z bębnów od pralek. Te najpierw zostały wyczyszczone, wyprostowane, a następnie pocięte w heksagony, nawiązujące do plastrów miodu. To, co dodatkowo przyciąga uwagę to czerwony daszek nawiązujący do czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
Z czasem oryginalne domki dla pszczół pojawiły się też m.in. w Krośnie, Białej Podlaskiej, Iłży, Bytomiu czy Wałbrzychu. Szlak pasiek z recyklingu to już 13 przystanków po zdrowy, polski miód pszczeli. Link do artykułu: Na szlaku pasiek z recyklingu.